Bio


Ve své práci se zaměřuji především na portrétní a těhotenské fotografie, snímky dětí a rodin nebo reprezentativní fotografie pro firmy, kromě toho vytvářím i dětské a rodinné kalendáře. Nabízím jak fotografování u vás doma, tak v ateliéru, který se nachází na Praze 3 nedaleko centra – záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

Věřím, že každé lidské setkání je jedinečné, a nedílnou součástí mé tvorby je i empatie a nefalšovaný zájem o druhé lidi. Jsem totiž přesvědčena, že opravdový zájem o ty, kteří se ocitnou před mým objektivem, je z fotografií cítit. Každý člověk potřebuje trochu jiný přístup, proto se napřed snažím na své zákazníky naladit a při fotografování vytvořit atmosféru, v níž se lidé cítí příjemně a mohou se přirozeně projevit. Jen tak vznikají snímky, na kterých má člověk sám ze sebe dobrý pocit.

Fotografie mě provází od raného dětství. Zásadně mě ovlivnil tatínek Jiří Stach – www.jiristach.cz/ – fotograf s bujnou fantazií. Už ve třinácti letech jsem s ním vyvolávala fotografie v temné komoře a uchvátilo mě to natolik, že o mé cestě bylo rozhodnuto.

Studovala jsem fotografii na Střední průmyslové škole grafické v Hellichově ulici a pak na pražské FAMU. Po škole jsem odjela do Amsterdamu, kde jsem pracovala rok jako asistentka fotografa Chrise de Jongha a sbírala jsem zkušenosti jak v dokumentární, tak v ateliérové práci. Původně jsem se chtěla věnovat dokumentární fotografii, ale po několika poměrně dramatických cestách do zahraničí jsem usoudila, že to pro mne nebude vhodná volba. Po návratu do Prahy jsem pracovala jako asistentka u vynikajících portrétních fotografů Tona Stana a Emila Bratršovského. Po několika letech sbírání zkušeností v jejich ateliérech jsem se rozhodla vydat na cestu fotografky na volné noze, na které dodnes působím.

Kromě ateliérových portrétů jsem fotografovala i pro mezinárodní školy a školky – Riverside School, International Montessori School of Prague, Global Minded, Tetty, Magic Rainbow, Duhovka. Mimoto jsem portrétovala zaměstnance společností ČSOB nebo O2 a spolupracovala s filmovými produkcemi StillKing a Partnership Pictures.

Příležitostně se věnuji také projektům, v nichž se setkává portrétní fotografie s dokumentem. Společně s obecně prospěšnou společností Živá paměť jsem se podílela na dvou projektech portrétování přeživších holocaustu. Vznikly tak soubory fotografií a textů, které se v uplynulých letech vystavovaly ve většině českých krajských měst – www.pamettvare.cz/ , www.zivapamet.cz/putovni-vystava-osudy-romu-za-2-svetove-valky/ . Spolupracovala jsem také s periodiky Amaro Gendalos a Romano Vodi.

Close Icon